Хакерське угруповання Prana Network повідомило про злам поштових серверів іранської компанії IRGC Sahara Thunder, і оприлюднило інформацію про вартість ударних БПЛА «Шахед» для росії, а також про переговори між іранською та російською сторонами щодо розміщення виробництва дронів-камікадзе у вільній економічній зоні «Алабуга» (рф).

Стартова ціна «шахедів», озвучена іранцями, становила 23 млн руб. за одиницю – це $375 тис. Однак під час переговорів росіянам вдалося збити ціну, і, за принципом «гуртом дешевше», при замовленні 6000 БПЛА один коштував $193 тис., а при замовленні 2000 БПЛА – за один правили $290 тис. Відомо також, що принаймні частина оплат за «шахеди» проводилася в золоті – 2023 року російська компанія «Алабуга Машинери» передала Sahara Thunder 2 млн грамів золота в злитках.

Хакери заявили, що компанія IRGC Sahara Thunder є фіктивною фірмою, яка, втім, цілком реально організовує продаж зброї до рф. Керує нею Корпус вартових ісламської революції. Всього на постачанні «шахедів» до росії іранці заробили $1,8 млрд. Окрім фінансових документів, хакери злили в мережу технологію і схеми виробництва БПЛА, і логістичні схеми постачання.    

Літературний редактор.

Коменти