У вівторок Mozilla оголосила про розширення Monitor – безплатного сервісу моніторингу конфіденційності. Відтепер у ньому буде платний рівень під назвою Mozilla Monitor Plus, який не лише інформуватиме користувачів про компрометацію даних, а ще й намагатиметься змусити брокерів видалити їхні копії персональної інформації передплатників.         

Сервіс Mozilla Monitor (раніше – Firefox Monitor) з’явився 2018 року і позиціюється як радар порушення конфіденційності. За його допомогою людей повідомляють про викрадення, витік або продаж їхньої особистої інформації в інтернеті; працює він на базі даних вебсайту HaveIBeenPwned.com, і про виявлені інциденти повідомляє автоматично. А за $8,99 на місяць ($107,88 на рік) Mozilla обіцяє не просто сповіщати: «Х’юстоне, у нас проблема!» – а ще й зробити все можливе, аби цю проблему розв’язати і змусити законних брокерів даних видалити користувацьку інформацію.

Mozilla стверджує, що працюватиме з понад 190 сайтами брокерів даних, і це, мовляв, вдвічі більше, ніж у конкурентів. Це не зовсім так – компанія Opetery, приміром, співпрацює зі 305 подібними сайтами, хоч щомісячна абонентська плата там може сягати $25. А всього у реєстрі брокерів даних штату Каліфорнія 549 сайтів (і це лише легальних). Втім, для мешканців Каліфорнії є й добрі новини – з 2026 року, згідно із нещодавно ухваленим Законом про видалення даних, Каліфорнійське агентство із захисту конфіденційності має впровадити єдиний механізм видалення даних з мережі, і споживачі зможуть вимагати від брокерів зупинки відстеження і власне видалення даних. Брокери зобов’язані задовольнити ці запити до 1 серпня 2026 року і надалі обробляти їх кожні 45 днів. У Mozilla кажуть, що це чудово, але, якби хтось не хотів чекати майже два роки, знаючи, що його особисті дані під загрозою, або просто не був каліфорнійцем – вони можуть допомогти.         

Літературний редактор.

Коменти