Адвокати співачки Тейлор Свіфт пригрозили позовом Джеку Свіні, студенту Університету центральної Флориди, який відстежує рейси приватних літаків знаменитостей, і створює у соцмережах акаунти для публікації даних про перельоти. Прикметно, що Свіні використовує дані лише з відкритих загальнодоступних джерел, тож не дуже зрозуміло, як саме він «завдає прямої і непоправної шкоди, а також емоціональних і фізичних страждань» знаменитій співачці – хоча саме про це йдеться у листі з вимогою припинення протиправних дій, надісланому адвокатами Свіфт до альма-матер Свіні. Також юристи Тейлор Свіфт наголосили – якщо «переслідування і агресія» з боку Свіні не припиняться, вони використають усі доступні засоби правового захисту своєї клієнтки.

У відповідь на це Джек Свіні сказав, що нічого не має проти Свіфт, що в неї справді є кілька хороших пісень, і що він ніколи не збирався завдавати їй жодної шкоди. Однак, додав невгамовний студент, він вірить у прозорість та інформування громадськості, а все, що він робить – полегшує доступ до відкритої інформації, яку усім охочим і так надає Федеральне управління цивільної авіації США. Список знаменитостей, чиї літаки продукують найбільші викиди вуглецю, 2022 року очолила Тейлор Свіфт – але її адвокати запевняють, що вона регулярно позичає або здає в оренду свій літак, тому відповідає не за всі його викиди в атмосферу.   

У грудні 2022 року позовом Джеку Свіні погрожував й Ілон Маск. Крім того, він забанив студента на платформі Х, звинувативши у публікації «координат убивства». Після того Джек перейшов у Threads, і веде облікові записи ще й в Instagram, Facebook, Bluesky тощо; на платформі Х Свіні створив новий акаунт, де все одно публікує дані про польоти Маска, але з 24-годинною затримкою.    

Літературний редактор.

Коменти