Данський регулятор у галузі конфіденційності даних Datatilsysnet ухвалив рішення про те, що міста Данії потребують набагато більших гарантій захисту приватної інформації про дітей, аніж та, яку зараз надає Google, і заборонив компанії використовувати дані дітей на пристроях Chromebook та Google Workplace for Education без належного захисту, а школам – їх передавати.

Агентство Datatilsysnet виявило, що Google оперує даними учнів, які користуються пристроями і сервісами компанії, «у власних цілях», чим грубо порушує європейське законодавство про конфіденційність. До 1 березня 2024 року муніципалітети мають розробити механізми припинення передачі даних у Google, або – з 1 серпня – повністю відмовитися від Chromebook та Google Workplace for Education.

Раніше данський регулятор заявив, що дозвіл на використання Google Workspace for Education в місцевих школах видали передчасно, без належної оцінки ризиків такого використання, і вимагав від 53 муніципалітетів провести своєрідну «переатестацію» сервісів і пристроїв Google. Однією з її вимог було надання інформації про те, як компанія використовує зібрані учнівські дані, і куди їх потім передає.    

Літературний редактор.

Коменти