Бухгалтера неназваної транснаціональної компанії за допомогою діпфейку змусили провести транзакцію на 200 млн гонконзьких доларів ($25,6 млн). Працівник узяв участь у відеоконференції, на якій, крім фінансового директора, котрого він впізнав, були присутні й інші знайомі йому співробітники компанії (також, як виявилося, несправжні).

Почалося все, коли бухгалтер отримав повідомлення нібито від головного фінансового директора компанії (її штаб-квартира розташована у Великобританії). Вже на цьому етапі у співробітника виникли сумніви, чи не фішинговий це лист – адже в ньому йшлося про таємну транзакцію, яку слід провести якнайшвидше. Однак після відеодзвінка, під час якого бухгалтер «упізнав» своїх колег, сумніви відпали і він погодився здійснити переказ. Майже $26 млн зникли у нетрях інтернету, а на працівника, коли той звернувся нарешті до головного офісу компанії, чекав великий – у всіх значеннях цього слова – сюрприз.

Поліція Гонконгу повідомила, що вже здійснила шість арештів у зв’язку із шахрайствами за допомогою діпфейків. Найчастіше шахраї використовували ШІ та втрачені або викрадені посвідчення інших осіб для оформлення позик і відкриття банківських рахунків. Тож, аби убезпечитися від таких випадків, рекомендуємо перепинити директора, що пробігає повз вас, і особисто спитати, чи він велів вам переказувати гроші – і бажано перед транзакцією. Ну або хоча б перетелефонувати – але щоб дзвінок виходив від вас.

Літературний редактор.

Коменти