Речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов підтвердив використання окупантами систем супутникового зв’язку Starlink від SpaceX, зазначивши, що ця практика набуває системного характеру. Дані підтвердили з перехоплених розмов загарбників. У них військовики рф заявляли, що встановили Starlink; термінали є у підрозділах 83-ї ОДШБр ЗС росії, які діють поблизу Кліщіївки та Андріївки (Донецька область).

Коментар від ГУР ЗМІ отримали невдовзі після того, як у мережі з’явилася відповідна інформація. Київський інженер Олег Кутков, що працює з терміналами Starlink, повідомив, що окупанти почали щораз частіше використовувати ці системи на передовій, закликавши, втім, не шукати тут «зради». Росіяни закуповують та перепродають Starlink через треті країни, з оформленням на підставних осіб. Відстежити і прикрити ці схеми неможливо. Компанія SpaceX теж відреагувала на новину майже миттєво.   

SpaceX не веде жодних справ із російським урядом чи його військовими. Starlink не працює в росії, тобто сервіс не працюватиме в цій країні. SpaceX ніколи не продавала і не реалізувала Starlink у росії, а також не відправляла обладнання в росію. …Якщо SpaceX отримує інформацію про те, що термінал Starlink використовується підсанкційною або неавторизованою стороною, ми розслідуємо претензію та вживаємо заходів для дезактивації термінала, якщо вона підтвердиться.

Можливо, така блискавична реакція пов’язана з бажанням власника SpaceX Ілона Маска погратися в новітнього Понтія Пілата і «умити руки», піднявшись над війною. Принаймні він не втомлюється продукувати в Х заклики припинити допомогу Україні, а торік у вересні навіть передав частину обладнання та послуг Starlink під контроль міністерства оборони США, оскільки не хоче бути залученим до рішень, пов’язаних із бойовими діями в Україні. А компанія SpaceX намагається дистанціюватися бодай від цього звинувачення.  

Літературний редактор.

Коменти