Суд ЄС відмовив власниці платформи TikTok – компанії ByteDance Ltd. – у тимчасовому призупиненні вимог регуляторних органів ЄС, які зобов’язують TikTok дотримуватися антимонопольних правил у галузі цифрових технологій.

TikTok було внесено до списків цифрових сервісів, що підлягають регулюванню, рішенням Єврокомісії у вересні 2023 року. У листопаді того ж року ByteDance Ltd. опротестувала це рішення в суді, і подала окрему заяву про його тимчасове призупинення до закінчення розгляду справи по суті. У компанії наполягали, що негайне виконання рішення Єврокомісії містить ризик розкриття «стратегічної інформації» компанії, і цим можуть скористатися конкуренти, щоб зашкодити діловим операціям ByteDance Ltd.  Однак суд загальної юрисдикції ЄС дійшов висновку, що компанії не вдалося переконливо обґрунтувати свої аргументи, зокрема щодо «серйозної і непоправної шкоди», якої буде завдано бізнес-операціям TikTok, і клопотання відхилив.

Рішення суду означає, що TikTok, разом з Apple, Meta, Amazon і Google, потрапляє під дію Закону про цифрові ринки ЄС (DMA), а отже, мусить надавати стороннім компаніям доступ до своїх послуг, і отримувати згоду користувачів на персоналізовану рекламу. За порушення DMA на цифрових гігантів чекають гігантські ж штрафи, що можуть сягати десятків мільйонів євро. Окрім того, Єврокомісія вже невдовзі розпочне розслідування проти TikTok за ймовірне порушення Закону про цифрові послуги (DSA) щодо модерації контенту для неповнолітніх. Санкціями, у разі, якщо звинувачення підтвердиться, можуть стати штрафи у сумі 6 % від річного доходу компанії або навіть заборона на її діяльність в ЄС.      

Літературний редактор.

Коменти