Компанія Google оголосила, що з квітня 2024 року блокуватиме всі масові електронні листи, адресовані користувачам Gmail. Офіційно ухвалене Alphabet Inc., «материнською» компанією Google, це рішення означає зміну практики цифрових технологій і посилює обмеження для відправників масових розсилок.  

Джерело в офісі Google повідомляє, що неоголошена реалізація цієї політики вже призвела до збільшення кількості відхилених електронних листів, а після її офіційного квітневого старту очікується зростання кількості відхилень на 75 % упродовж двох наступних місяців. Цей захід, спрямований на боротьбу зі спамом та фішинговими повідомленнями, може, втім, створити проблеми для компаній, які надають цифрові послуги – бо вони також користуються масовими розсилками, щоб відправити рахунки або повідомити клієнтів про якісь технічні моменти. Тож для забезпечення безперебійного зв’язку зі своїми адресатами на Gmail, компанії, які надсилають понад 5000 електронних листів, мусять отримати попередній дозвіл на автентифікацію.

Окрім оновлень, пов’язаних з масовими поштовими розсилками, Google внесла зміни в ОС Android щодо біометричної автентифікації. Відтепер, коли застосунок запитуватиме сканування обличчя чи відбитків пальців, на екрані відбиватиметься його маленька піктограма. Ця функція оперативно виявлятиме підозрілі програми і запобігатиме їх використанню.  

Літературний редактор.

Коменти