У межах секретної місії USSF-124 з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида, стартувала ракета-носій SpaceX Falcon 9 із двома прототипами супутників для Агентства протиракетної оборони та чотирма супутниками нового покоління для Космічних сил США. Головне їхнє завдання – відстежувати гіперзвукові ракети, запущені Китаєм та росією.  

Українці вже на власному досвіді знають різницю між гіперзвуком і балістикою. Гіперзвукові ракети менші, але маневровніші (що ускладнює їхнє відстеження) і рухаються здебільшого в атмосфері Землі – тож старіші супутники протиракетної оборони США не завжди їх виявляють. А, з огляду на те, що власну гіперзвукову зброю розробляють Іран і КНДР, – загрозі її використання слід протиставити дієві, і, за можливості, не надто дорогі технології. Застарілі військові супутники часто обходяться у сотні мільйонів або навіть мільярди доларів за одиницю; нові прототипи суттєво дешевші.

Агентство космічного розвитку (SDA) запустило вже 27 прототипів супутників з парку Proliferated Warfighter Space Architecture, де з часом налічуватимуться сотні космічних апаратів для відстеження запусків і траєкторій польотів ракет, і передавання цих даних на Землю. Їх використовуватимуть сили ППО для попередження тих, на кого спрямована гіперзвукова зброя, а також для збиття чи перехоплення ракет. Найближчими місяцями відбудуться військові навчання з використанням виведених на орбіту супутників.   

Літературний редактор.

Коменти