Щонайменше з 2018 року компанія Apple працює над складаним iPhone; станом на сьогодні є принаймні два його прототипи. Дизайнери прагнуть створити пристрій, вдвічі тонший за наявні моделі смартфонів, щоби складений, він не був надто товстим. Розглядають також можливість додавання зовнішніх екранів – але загалом про майбутній диво-гаджет від Apple відомо дуже мало. Практичні труднощі втілення цього задуму, пов’язані з батареями й дисплеями, сильно уповільнюють розробку.

Із гнучким iPad у форматі mini (з екраном приблизно 8 дюймів) справи трохи кращі. Повідомляється, що Apple вже робила запити до LG і Samsung щодо компонентів для таких пристроїв. iPad, на думку інженерів Apple, може бути й товстішим, бо навряд хтось носитиме його в кишені; наразі головне завдання – усунути складку, яка утворюється на дисплеї від багаторазового складання і розробити шарнір, щоб розгорнутий пристрій лежав абсолютно рівно і не блокував роботу Apple Pencil.      

До планів масового виробництва на 2024-2025 роки ані складаний iPhone, ані гнучкий iPad не входять. Тож чекати на них раніше 2026 року не варто. До того ж випуск складаних iPhone може бути скасовано, якщо виявиться, що пристрої не відповідають стандартам Apple.     

Літературний редактор.

Коменти