Розумні пристрої часом бувають аж надто розумними. Надмірне захоплення опціями, для функціональності гаджета часто не потрібними, може принести не дуже приємні сюрпризи. Минулого місяця повідомлялося, що вразливості у термостатах і розумних гайковертах Bosh могли зробити їх неробочими, або дозволити зловмисникам використовувати їх як бекдор для переходу на інші пристрої жертви. Цього разу новини ще цікавіші – йдеться про вібратор, який намагався викрасти особисті дані користувачки у процесі заряджання.

Клієнтка Malwarebytes, яка використовує преміальну версію однойменної антивірусної програми (сканер, що в режимі реального часу виявляє зловмисне ПЗ, віруси та блокує спроби зламу) повідомила компанію, що Malwarebytes Premium заблокувала спробу шкідливого ПЗ заразити її комп’ютер після того, як користувачка під’єднала вібратор до USB-порту, щоб зарядити.       

Вібратор Spencer’s Sexology Pussy Power із 8 функціями у формі кулі (раптом би вам нащось треба то знати) був заражений викрадачем інформації Lumma, доступним за моделлю «Зловмисне ПЗ як послуга» – це коли одні кіберзлочинці платять іншим за доступ до шкідливих програм та їхньої інфраструктури. Lumma викрадає дані двофакторної автентифікації та інформацію з криптовалютних гаманців і розширень браузера. Поширюється це ПЗ зазвичай через розсилки, але й через заражені USB-накопичувачі, як виявилося, теж.    

Питання, як заразився вібратор, лишається відкритим. Жертва придбала його у магазині Spencer’s. Представники Spencer’s визнали, що така проблема існує, і що її зараз досліджують. А поки вони сушать мізки над тим, чи варто додавати до переліку ІПСШ комп’ютерні віруси, фахівці з безпеки нагадують, що заряджати розумні гаджети краще через стару добру розетку, а якщо такої можливості немає – використовувати USB-презерватив (перехідник, який блокує доступ до пінів, що передають і приймають дані, залишаючи відкритими тільки призначені для живлення), завжди мати на своїх пристроях антивірусні програми, а до сумнівних гаджетів ставитися так, як до знайденої на паркові «флешки» – не дивитися, що там, бо цікаво, і в жодному разі не під’єднувати їх до свого комп’ютера.   

Літературний редактор.

Коменти