Компанія Google попросила вибачення за те, що вона описує як «неточності в деяких історичних зображеннях», створених за допомогою ШІ-інструменту Gemini. Широкий діапазон результатів, якого прагнули досягти у генерації зображень Gemini, вийшов насправді аж надто широким – політкоректний ШІ заповзявся показувати расову різноманітність там, де її не було і апріорі бути не могло – приміром, у картинках з німецькими солдатами 1943 року, або в портретах батьків-засновників США, поміж яких – так вже сталося – не було жодного афроамериканця. Ошелешені користувачі вже не вперше звернули увагу Google на хиби у роботі Gemini. Відповідь не забарилася.

Ми усвідомлюємо, що Gemini дещо неточний в деяких історичних фактах під час генерації зображень. Ми працюємо над негайним поліпшенням таких зображень. Gemini генерує зображення широкого кола людей. І це загалом добре, бо ним користуються люди у всьому світі. Але тут йому точно бракує якості.  

Ну а поки у Google працюють над негайним поліпшенням алгоритмів Gemini, він просто відмовляється генерувати деякі картинки. Так, приміром, ШІ від Google проігнорував прохання репортерів створити зображення вікінгів, чиновників Третього рейху і президентів США XIX сторіччя – мабуть, не знаючи, чи були поміж них представники всіх рас.   

Літературний редактор.

Коменти