Головний ньюзмейкер світу Ілон наш Маск, схоже, знову втрапив у черговий скандал. Ще торік, у вересні 2023-го, Міністерство юстиції США звинуватило власника X у порушенні ухвали FTC (Федеральної торгової комісії США) щодо правил конфіденційності та безпеки в соцмережах, і від імені комісії подало відповідний позов. А нещодавно з’явився відкритий лист від FTC, де йдеться, що ці звинувачення небезпідставні, і що таке порушення справді відбулося.

Суть справи, відомої як «Файли Twitter», у тому, що Маск наказав співробітникам Х надати стороннім особам (зокрема й журналістам) доступ до внутрішніх документів компанії. FTC зазначає, що фахівці з безпеки колишнього Twitter директиву Маска проігнорували і вжили заходів для захисту інформації користувачів, у такий спосіб врятувавши компанію від урядових санкцій. Достеменно невідомо, чи не з цієї причини Ілон Маск почав масово їх звільняти, але те, що інформаційна гігієна і безпекова політика на платформі Х давно вже пустилися берега разом із Маском – ні для кого не секрет.

Голова FTC Ліна Хан надіслала лист до очільника юридичного комітету Палати представників Джима Джордана, де виклала всі висновки комісії. Джордан та його колеги-республіканці намагалися представити розслідування FTC як політичне, і заявляли, що це зазіхання на свободу слова – однак пані Хан підкреслила, що заходи, вжиті FTC, були необхідними через рясну історію порушень соцмережею Х законів із конфіденційності і безпеки.   

Літературний редактор.

Коменти