42-річну блогерку Рубі Франке зі штату Юта, яка вела YouTube-канал про виховання дітей, засудили до чотирьох термінів увʼязнення за жорстоке поводження зі власними дітьми за обтяжувальних обставин. До арешту жінка мала 2,3 мільйона підписників. Утім, навряд чи у своїх відео Рубі розповідала про особисті методи «виховання». Заарештували Рубі Франке у серпні 2023 року, після того, як її виснажений 11-річний син, вкритий ранами і обмотаний скотчем (очевидно, дитину намагалися знерухомити), виліз із вікна будинку і попросив у сусіда води та їжі. Поліція, що прибула на виклик доброго самарянина, знайшла у такому самому стані і 9-річну доньку Франке. Після арешту матері її найстарша донька, 20-річна Шарі Франке, поширила в Instagram знімок копів із підписом «Нарешті».  

До арешту Рубі Франке з дітьми проживала у домі Джоді Гільдебрандт, власниці консультаційного бізнесу із самовдосконалення. Джоді і Рубі разом записували відео з порадами щодо стосунків і виховання дітей, поміж ділом відмовляючи дітям Франке у їжі, воді, ліках, ліжках для сну – словом, в усьому, що потрібно для нормального життя. Про якісь розваги взагалі не йшлося. Франке та Гільдебрандт, якій також висунули аналогічні звинувачення, визнали свою провину у жорстокому поводженні з дітьми за обтяжувальних обставин другого ступеня; обох жінок засудили до чотирьох термінів ув’язнення, від 1 до 15 років, які доведеться відбувати послідовно. Тож як довго «виховательки» пробудуть під вартою, визначатиме комісія з умовно-дострокового звільнення.

На останньому судовому засіданні, де винесли вирок, Франке попросила вибачення у своїх дітей, сказавши, що «вірила, що темне – це світло, а хороше – це погане». Гільдебрандт, своєю чергою, побажала жертвам «фізичного та емоційного зцілення» і пообіцяла «молитися, щоб скривджені діти зцілилися і рухалися вперед, до прекрасного життя». Адвокати Франке намагалися перекласти провину у скоєному їхньою клієнткою на Гільдебрандт, але суд визнав обох блогерок достатньо дорослими для того, щоб відповідати за завдану дітям шкоду.  

Літературний редактор.

Коменти