Google випустила ШІ-модель з відкритим кодом Gemma, призначену для розробників і дослідників штучного інтелекту. Gemma створена DeepMind та іншими командами Google, на її основі сторонні розробники ШІ можуть створювати власні моделі, і базується вона на тих самих технологіях і дослідженнях, що й Gemini.

Gemma буває двох розмірів: полегшена, 2В, складається з нейронної мережі із 2 млрд регульованих змінних, які називаються параметрами, а інша, продуктивніша, 7B – з нейронної мережі із 7 млрд параметрів. Моделі Gemma 2B і 7B можуть працювати безпосередньо на ноутбуці чи у хмарі, однак Google не стала робити вихідний код Gemma повністю відкритим, тож компанія все ще може встановлювати умови використання.

У Google стверджують, що обидва варіанти Gemma мають найкращі характеристики, як порівняти з іншими відкритими моделями свого класу. Gemma можна використовувати у комерційних проєктах, незалежно від їхнього розміру. У компанії наголосили, що розробку оптимізували для графічних процесорів NVIDIA; доступна також інтеграція з популярними інструментами, як-от Hugging Face, MaxText, NVIDIA NeMo та TensorRT-LLM. Назва Gemma походить з латини і означає «дорогоцінний камінь».

Літературний редактор.

Коменти