Відразу після того, як, за повідомленнями ЗМІ, електромобіль від Apple помер, не народившись, генеральний директор компанії Тім Кук пообіцяв акціонерам на щорічних зборах «нові обрії» у розробленні генеративного ШІ. Деякі співробітники, що працювали над проєктом електрокара, перейшли до відділів, пов’язаних з цим розробленням.      

На відміну від конкурентів, Apple не квапилася інвестувати в ШІ та нарощувати масштаби його використання. Тім Кук заявляв, що компанія працює над внутрішніми інструментами штучного інтелекту, але «зважено і вдумливо». Схоже, тепер цей процес прискориться – зокрема, й через те, що кошти, заощаджені на проєкті «яблучного» електромобіля (його спершу хотіли подовжити ще на чотири роки, до 2028-го, але потім цю ідею відхилили) можна спрямувати на створення ШІ від Apple. Повідомлялося, що компанія інвестує $1 млрд на рік у власні ШІ-продукти, зокрема, у велику мовну модель Ajax і внутрішній чатбот Apple GPT. Також подейкують, що майбутні моделі iPhone 16 матимуть суттєво оновлений Neural Engine – фірмовий вбудований чип Apple для прискорення обробки штучним інтелектом.

Що саме з цих технологічних див побачать користувачі, і коли саме – наразі невідомо. Тім Кук вже традиційно не називає ані дат, ані пристроїв та інструментів, на які слід чекати. Утім, інформаційне агентство Bloomberg повідомило, що Apple планує оновити пошуковик Spotlight для Siri та iOS за допомогою моделей ШІ для оброблення складніших запитів і багатокрокових розмов. Також Apple вивчає функції ШІ, які дозволять користувачам автоматично генерувати списки відтворення в Apple Music і слайди презентації в Keynote.

Літературний редактор.

Коменти