В Червоному морі перерізано 4 телекомунікаційні кабелі з 15, які забезпечують роботу глобальної мережі інтернет. Йдеться про критичні лінії на маршруті передавання даних між Азією та Європою. Пошкодження вплинуло на чверть трафіку, який йде через Червоне море на лініях Африки, Азії та Близького Сходу (а саме – на лінії Азія-Африка-Європа 1, шлюзах Європа-Індія, Seacom та TGN-Gulf).

Інцидент, найімовірніше, трапився у межах морської юрисдикції Ємену в південній частині Червоного моря. Ще минулого місяця уряд Ємену попереджав про заплановану хуситами атаку на підводні інтернет-кабелі, однак хусити зі свого боку диверсію заперечують і перекладають провину на неназвані військові операції Британії та США, без жодних, утім, доказів

Компанія Seacom, що намагається ліквідувати пошкодження, повідомила, що за можливості перенаправляє трафік вцілілими маршрутами. Водночас – хоч і невідомо напевно, чи пов’язані ці події, чи це просто такий збіг – стався глобальний збій в роботі Twitter, YouTube, Gmail, WhatsApp, TikTok, Facebook та Instagram – усі ці сервіси або повністю «лягли», або працюють зі збоями.

Літературний редактор.

Коменти