Комітет Палати представників з питань енергетики та торгівлі одноголосно підтримав законопроєкт, згідно з яким китайська компанія ByteDance має протягом пів року продати свою соцмережу – в іншому разі цю популярну платформу зі 170 млн користувачів лише у США просто заборонять, а вебхостингові компанії та магазини додатків, як-от Apple і Google, муситимуть припинити підтримку як цього застосунку, так і будь-яких інших продуктів китайської компанії. Якщо цей закон підтримає і вся Палата представників, для ByteDance настануть лихі часи. У компанії вже відреагували на голосування.

Цей законопроєкт є прямою забороною TikTok, незалежно від того, як автори намагаються це замаскувати. Це законодавство розтопче права 170 мільйонів американців, передбачені Першою поправкою (щодо свободи слова), і позбавить 5 мільйонів малих підприємств платформи, на яку вони покладаються для розвитку і створення робочих місць.

Автори документа, що називається «Закон про захист американців від застосунків, контрольованих іноземними противниками» Майк Галлахер і Раджа Крішнамоорт мають кардинально іншу думку, стверджуючи, що платформа TikTok власне що контролюється іноземним противником і становить загрозу національній безпеці США, а свобода слова і Китай – це такий оксюморон, який Пекін вживає, коли йому це вигідно.

Торік генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу вже свідчив у Конгресі щодо зв’язків соцмережі та її материнської компанії ByteDance з урядом Китаю, запевняючи, що КНР не має доступу до програми, і не контролює її. Схоже, його запевненням не надто повірили, і не дарма – надто багато є свідчень прямо протилежного. Помічник міністра оборони та його головний радник з питань кібербезпеки Джон Ф. Пламб слушно наголосив, що TikTok є «вектором потенційної загрози для США», і сприяє поширенню дезінформації та збирає дані користувачів, навіть коли вони про це не знають.

Напередодні голосування TikTok надсилала американським користувачам сповіщення із закликом вплинути на законодавців і попросити їх не підтримувати закон, але й це не допомогло. У багатьох країнах встановлення і використання застосунку TikTok на смартфонах держслужбовців заборонене, і про подальші обмеження серйозно розмірковують, зокрема, в Британії, США, Австралії, Ірландії, та Нідерландах.    

Літературний редактор.

Коменти