Дослідники з Colossal Biosciences, що позиціює себе як «першу у світі компанію з воскресіння вимерлих видів», створили стовбурові клітини, які прискорять досягнення головної їхньої мети – воскресіння шерстистого мамонта. Команда науковців повідомляє, що створені клітини є iPSC (індукованими плюрипотентними стовбуровими клітинами), які можна перепрограмувати для розвитку в клітини будь-якого іншого типу. iPSC широко використовують в галузі біоінженерії та для терапії деяких хвороб.

Клітини, створені науковцями – це перші сконструйовані клітини слона, які вдалося перевести у стан ембріона, у три зародкові листки – тобто утворилися всі види клітин, потрібні для відтворення мамонта. В минулому всі подібні спроби зазнавали фіаско, тому цей прорив неоціненний для майбутнього репродуктивних технологій слонів і для клітинного моделювання фенотипів мамонтів.

Шерстистий мамонт – не єдиний амбітний проєкт Colossal Biosciences. Крім нього, тамтешні вчені сподіваються воскресити тасманійського тигра і дронта. Дослідники з інших компаній теж прагнуть повернути із зоологічного небуття вересового тетерука та мандрівного голуба – птахів, винищених людьми понад сто років тому. Дослідники з Colossal Biosciences, втім, уточнюють, що, у разі успіху цього проєкту, їхній мамонт буде не зовсім 100 % мамонтом – але скидатиметься на нього зовні, матиме кошлату шерсть і буде стійким до холоду.  

Літературний редактор.

Коменти