Компанія Xiaomi оголосила, що виходить на китайський ринок з електрокаром власного виробництва. З 28 березня 2024 року серія її електромобілів SU7 буде доступна для придбання у 29 містах КНР. Вартість авто представники Xiaomi не розкрили (за оцінками експертів, вона становитиме $30,7-$36,2 тис.), але на тлі цієї новини вартість акцій компанії на Гонконзькій біржі зросла на 9,9 %.

Xiaomi розпочинає продаж електромобілів у досить непростий для цієї галузі час. Але, схоже, компанію не лякає ані цінова війна між Tesla і BYD за китайських споживачів, ані падіння продажів на ринку електрокарів загалом. Обсяги виробництва очікуються у межах 30 – 50 тисяч автівок за перший рік, і, попри те, що компанія відома як виробник і продавець порівняно недорогих смартфонів, її електромобіль з ціною у понад $30 тис. навряд чи можна назвати бюджетним.

Авто SU7 (Speed Ultra) може розганятися від 0 до 100 км/год лише за 2,78 секунди, анонсована максимальна швидкість – 265 км/год. SU7 розроблений у кооперації з державною компанією Beijing Automotive Group (у такий спосіб Xiaomi уникла тривалого очікування дозволу на виробництво від китайських регуляторів).

Літературний редактор.

Коменти