«Дія» стала open source – тобто відкрила вихідний код свого програмного забезпечення для публічного доступу. ПЗ «Дії» з відкритим кодом вже розміщене на вебсервісі для спільної розробки програм Github, але для отримання доступу треба попередньо підписати публічну ліцензію.

Окрім власне ліцензії на використання, розробникам доступний код мобільного застосунку (frontend та backend), та логіка, документ і сервіс, які допоможуть зрозуміти, як працює платформа (йдеться про документ «Посвідчення водія» та послугу «Витяг про несудимість» як приклади логіки роботи «Дії»). Очільник Мінцифри Михайло Федоров запевняє, що конфіденційній інформації користувачів «Дії» ніщо не загрожує.

Дані українців у повній безпеці. У коді немає доступу до реєстрів. Якщо айтівець захоче зробити «запит у реєстр», то спеціально для цього в тестове середовище завантажили видуманих користувачів із вигаданими даними. На цих користувачах можна перевірити логіку роботи з інформацією.

Тож відтепер будь-який айтівець зможе проаналізувати технологію та запропонувати і відпрацювати свої ідеї, які покращать роботу додатка. Уряди в усьому світі мають нагоду вивчити український досвід цифровізації і скористатися кодом «Дії» для створення власних подібних сервісів.

Літературний редактор.

Коменти