Pornhub, один з найпопулярніших порносервісів у світі, що належить компанії Aylo, відключив свій сайт у Техасі (США) на знак протесту проти закону штату про онлайн-перевірку віку користувачів. Тепер замість веселого і запального контенту техасці бачать лише повідомлення про те, що необхідність надавати ідентифікатор для доступу на вебсайт «не є ефективним рішенням для захисту користувачів в інтернеті».

Торік у Техасі ухвалили не один скандальний законопроєкт – варто згадати лише «Закон про серцебиття», яким фактично заборонили переривання вагітності від слова «взагалі». Заблокований раніше і ухвалений-таки 2023 року HB 1181 (Закон про перевірку віку) не такий драматичний, але також спричинив бурю у склянці води. Згідно з його вимогами, користувачі мають завантажувати фото офіційних посвідчень особи (або використовувати іншу сторонню службу ідентифікації), перш ніж отримати доступ до Pornhub. Очевидно, що «не тільки лише всі» хочуть показувати свої документи на порнографічному сайті.

Крім того, від Pornhub вимагається відтворювати попередження про те, що порно «негативно впливає на розвиток людського мозку» (можливо, саме цим пояснюються дивні закони, що ухвалюються останнім часом у штаті Техас). Звісно, шкоди від перегляду подібного контенту дітьми чи підлітками ніхто не заперечує, та й у дорослих зловживання порно цілком може призвести до реальних проблем у статевому й особистому житті – однак і прямі, і непрямі заборони навряд чи зможуть розв’язати ці проблеми, а запобігти їм не здатні й поготів. І, хоча Pornhub неодноразово потрапляв у скандали через публікації відео з реальними зґвалтуваннями, дитячого порно та інтимних матеріалів без згоди осіб, на них зафільмованих, на його діяльність і прибутковість це ніяк не вплинуло.         

У лютому 2024 року штат Техас подав до суду на Aylo, материнську компанію Pornhub, за те, що вебсервіс не виконує закон HB 1181. Pornhub свій сайт у Техасі просто відключив, лишивши споживачам драматичне повідомлення, сповнене болю за їхні зневажені права.

Як ви, можливо, знаєте, обрані вами посадовці в Техасі вимагають від нас підтвердити ваш вік, перш ніж дозволити вам отримати доступ до нашого вебсайту. Це не тільки порушує права дорослих на доступ до захищеного слова, але й не піддається суворій перевірці, оскільки використовує найменш ефективні, але водночас найбільш обмежувальні засоби для досягнення заявленої мети Техасу із нібито захисту неповнолітніх.

Про яке захищене слово йдеться у цьому посланні, невідомо – можливо, це натяк на свободу слова; але, якщо так, то, схоже, що в Європі на Pornhub скоро також чекають нелегкі часи. Річ у тім, що, згідно із Законом ЄС про цифрові послуги (DSA), Pornhub зараховано до переліку «дуже великих платформ» (критерій – аудиторія у понад 45 млн користувачів), а отже, він зобов’язаний запровадити додаткові методи боротьби з незаконним і шкідливим контентом, включно… із порнографією, так. Інакше штрафи за порушення можуть сягнути 6 % річного світового товарообігу вебсервісу. Коротко кажучи: «Х’юстоне, у нас проблема!»    

Літературний редактор.

Коменти