Стартап Interlune, заснований колишніми співробітниками компанії Джеффа Безоса Blue Origin та астронавтом місії «Аполлон-17», має амбітну мету – до 2030 року розпочати на Місяці видобуток гелію-3, а потім продавати його на Землю. Гелій-3 – це ізотоп гелію, який утворюється на Сонці завдяки термоядерному синтезу. Земляни можуть використовувати його для медичної візуалізації, квантових обчислень, і потенційно – як пальне для термоядерних реакторів.

Гелій-3, що переноситься на Місяць сонячним вітром, не може подолати земну магнітосферу, тож на поверхні нашої планети його вкрай небагато, і утворюється він тут внаслідок  випробувань ядерної зброї, роботи ядерних реакторів і радіоактивного розпаду. Вартість літра гелію-3 становить кілька тисяч доларів.

Interlune планує стати піонером у галузі видобування місяцевих природних ресурсів. Один з її засновників і колишній президент Blue Origin Роб Меєрсон сказав, що компанія має намір запустити свою установку в одній із майбутніх комерційних місій на Місяць за участю NASA. Старт місії заплановано на 2028-й, а повноцінний видобуток має початися щонайпізніше 2030 року.

Літературний редактор.

Коменти