Микола Княжицький, народний депутат України від партії «Європейська Солідарність», на своїй сторінці у Facebook повідомив, що ініціював законопроєкт про регулювання Telegram та «подібних до нього платформ поширення ЗМІ». Популярний російський месенджер, на якому читають новини 72 % українців, і мають офіційні канали Генштаб ЗСУ, МВС, РНБО, СБУ, МО та ГУР, водночас слушно позиціюється тими самими спецслужбами як майданчик для дезінформації, підконтрольний ФСБ росії.

Проблема Telegram — це не зовсім проблема медіа. Проблема його в тому, що це російська мережа, яка, тим не менш, активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців. І виходить зовсім дивна ситуація: з одного боку Генштаб ЗСУ прямо каже що треба припинити використовувати російські мережі типу Telegram, а СБУ, МВС, РНБО та інші органи роблять спільну заяву про використання Telegram російськими спецслужбами. Але з іншого — ці самі органи використовують цей самий Telegram як офіційне джерело інформації для українців.   

Пропозиція пана Княжицького полягає в регулюванні роботи Telegram відповідно до чинних законодавчих обмежень, які вже діють щодо платформ типу YouTube. Законопроєкт передбачає, що Telegram та інші соцмережі, які поширюють новини, мають реагувати на контент, уже заборонений для розповсюдження – це, зокрема, порнографія, пропаганда наркотиків, нацизму, виправдовування російської агресії тощо. Перелік заборон розширювати не планують.

Платформи також зобов’язані надати інформацію про структуру власності й джерела фінансування на запит Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Якщо структура власності та/або джерела фінансування платформи виявляться непрозорими, її та пов’язані з нею сервіси буде заборонено встановлювати на будь-яких службових пристроях. Ця соцмережа (йдеться, звісно, насамперед про Telegram) не зможе використовуватися державними органами та фінансовими структурами, які обробляють персональні дані українців (за винятком Сил безпеки та оборони через на специфіку їхньої діяльності).

Літературний редактор.

Коменти