Компанія Ілона Маска Neuralink розробляє мозкові імпланти з 2016 року, а у січні 2024-го повідомила про успішну імплантацію нейрочипа у мозок людини. Першим пацієнтом став 29-річний Нолан Арбо, паралізований нижче шиї через нещасний випадок під час дайвінгу вісім років тому. За словами пана Арбо, операція була надзвичайно легкою – а згодом довелося лише навчитися розрізняти «уявний рух від спроби руху», щоб керувати курсором на екрані.

Багато з того, з чого ми починали, були спроби рухати. Я намагався рухати, скажімо, правою рукою вліво, вперед, назад. І згодом, я думаю, мені стало інтуїтивно зрозуміло, що я можу уявити, як рухається курсор.

На відео демонстрації можливостей нейрочипа, де присутній також інженер Neuralink, пан Арбо силою думки переміщує курсор мишки екраном і ставить на паузу музичний плеєр. Нолан розповів, що тепер, завдяки імплантату Neuralink, він грає в шахи та Civilization VI. Нейрочип працює приблизно 8 годин без під заряджання (як саме його заряджають, наразі невідомо). Також пан Арбо зазначив, що він зіткнувся з деякими проблемами в роботі імплантату (з якими – також невідомо), однак досвід його використання назвав позитивним і таким, що змінює життя.  

Літературний редактор.

Коменти