Натхненний успіхом свого першого мозкового імплантату від Neuralink, який дозволяє паралізованим людям керувати комп’ютером силою думки, Ілон Маск повідомив на Х, що його компанія вже випробовує на мавпах новий нейрочип Blindsight – він може повернути сліпим зір.    

Спочатку роздільна здатність буде низькою, як рання графіка Nintendo, але зрештою вона може перевищити нормальний людський зір. Імплантат Blindsight вже працює на мавпах.

Імплантація чипа передбачає введення 64 гнучких тонких ниток у ту ділянку мозку, яка відповідає за намір руху (чи, у разі з Blindsight – у зорову ділянку кори головного мозку). Потім імплант записує і передає мозкові сигнали до програми, яка розшифровує їх. Про те, що Neuralink працює над чипом для сліпих, Ілон Маск заговорив ще у листопаді 2023 року, але тоді, на його думку, розробка потребувала кількох років. Проте за умови збереження поточних темпів досліджень дуже скоро ми станемо свідками ще однієї науково-технічної революції від Neuralink.

Утім, журналісти розкопали-таки документи, які суперечать заявам Маска про те, що «жодна мавпа не померла в результаті імплантації Neuralink». Деяких піддослідних макак Neuralink довелося приспати, щоб вони не страждали від постопераційних ускладнень.

Літературний редактор.

Коменти