Російський месенджер Telegram пропонує користувачам отримати premium-передплату вартістю 144,99 грн безоплатно – але є нюанс. Для цього треба зареєструватися у новій програмі Peer-to-Peer Login (P2PL), що доступна наразі лише на Android і в певних (невизначених) місцях, і дозволити використовувати свій номер для надсилання до 150 одноразових паролів (OTP) іншим особам під час їхніх спроб входу в облікові записи. Того місяця, коли з наданого номера надішлють достатню кількість SMS з OTP, користувач отримає преміумдоступ безплатно (якщо можна вважати безплатним доступом ситуацію, коли твій номер телефону бачить хто прийдеться).

Фахівці з кібербезпеки такою пропозицією шоковані, і попереджають, що цей атракціон небачених щедрот підозріло нагадує безплатний сир у мишоловці. Головна проблема в тому, що одержувач одноразового пароля бачить номер телефону відправника, і може надсилати повідомлення у відповідь (або просто так) на всі номери, з яких йому прийде OTP – хоч це й заборонено офіційно, проконтролювати це Telegram не зможе. Тому й заздалегідь знімає з себе всю відповідальність.

Telegram не несе відповідальності за будь-які незручності, переслідування або шкоду, спричинені небажаними, несанкціонованими або незаконними діями, вчиненими користувачами, яким став відомий ваш номер телефону через P2PL.

Російська платформа стверджує, що програма P2PL від Telegram покликана зробити отримання кодів доступу через SMS надійнішим у певних регіонах, однак експерти кажуть, що це більше схоже на спробу уникнути оплати за надсилання SMS з кодами доступу (схожий трюк прокрутив Ілон Маск, коли зробив двофакторну автентифікацію доступною лише для користувачів платних акаунтів Twitter Blue). І одностайно радять не зголошуватися на цей вочевидь ризикований експеримент, який суперечить заявленим Telegram принципам конфіденційності.

Літературний редактор.

Коменти