Губернатор Флориди Рон Десантіс підписав закон, згідно з яким платформи соціальних мереж мають видаляти вже створені акаунти дітей віком до 14 років – хоча користувачам і надається 90 днів для оскарження цього рішення (невідомо, щоправда, навіщо). Соцмережі мають використовувати зовнішню систему перевірки для підтвердження віку майбутнього користувача, а ті, що «свідомо або з необережності» порушать цей закон, заплатять до $50 тисяч штрафу за кожне порушення.

Підліткам віком 14 – 15 років мати власні облікові записи в соцмережах можна, але тільки з дозволу батьків. Закон також забороняє неповнолітнім заходити на сайти для дорослих і для отримання доступу до них вимагає підтвердження віку відвідувача (ресурси штибу Порнхаб реагують на цю вимогу надзвичайно радикально), а ще – дає мешканцям Флориди можливість залишатися анонімними в мережі.  

Ваша дитина може мешкати в безпечному будинку, але є хижаки, які здатні проникнути просто всередину. Ви могли робити все правильно, але вони знають, як маніпулювати вашими дітьми через соцмережі.

Яких саме соцмереж торкнеться ця заборона, прямо не вказується, однак у законі зазначено, що стосується він платформ, де понад 10 % від щоденної кількості користувачів, які проводять онлайн 2 години на добу, припадає на дітей 16 років. Під дію закону потрапляють і соцмережі з «функціями, що викликають звикання», як-от push-сповіщення і прокручування стрічки дописів, якій немає кінця, – тобто у будь-якому разі це Instagram, Facebook і TikTok.  

Підписаний губернатором закон набуде чинності з 1 січня 2025 року; він є дещо пом’якшеним, як порівняти з першим законопроєктом, в якому пропонувалося повністю заборонити підліткам до 16 років користуватися соцмережами, незалежно від того, чи згодні на це батьки.

Літературний редактор.

Коменти