Засновник і власник російської платформи Telegram Павло Дуров повідомив, що з наступного тижня всі українські, білоруські та російські користувачі матимуть змогу скористатися новими функціями месенджера. По-перше, користувачі матимуть змогу контролювати те, хто може надсилати їм особисті повідомлення, по-друге, обмежити коло відправників цих повідомлень.

Ці новації впроваджено у відповідь на масові скарги російськомовних користувачів Telegram, яким надходили повідомлення від незнайомців із закликами до терактів (вочевидь, це пов’язано з терактом у Крокус-Сіті Холл, відповідальність за який влада рф відчайдушно намагається покласти на Україну, хоча від нього за милю тхне «рязанським цукром 2.0»).     

Протягом години після отримання подібних скарг ми застосували низку технічних та організаційних заходів для того, щоб запобігати цій активності. У результаті десятки тисяч спроб надіслати такі повідомлення було припинено, а тисячі користувачів, які беруть участь у цьому флешмобі, зіткнулися з вічним блокуванням своїх Telegram-акаунтів.

Павло Дуров додав, що Telegram «впроваджує рішення на основі ШІ для ще ефективнішої фільтрації подібного спаму», і що його месенджер – не місце для спам-розсилок і закликів до насильства. Можливо, пан Дуров буде здивований тим, для чого насправді знаходиться місце на Telegram, а, можливо, й ні, але в будь-якому разі його платформа – точно не місце для тих користувачів, що дбають про свою безпеку.

Літературний редактор.

Коменти