Чотири найбільші шкільні ради провінції Онтаріо (Канада) подали до суду на соцмережі TikTok (якою володіє китайська компанія ByteDance), SnapChat (Snap Inc.) та Facebook, Instagram і Threads (власниця – корпорація Meta). Позивачі стверджують, що соціальні медіаплатформи заважають дітям не лише навчатися, а й жити повноцінним життям, бо створені вони «для примусового використання», і змінюють те, як «діти думають, поводяться та навчаються», а вчителі змушені давати раду з наслідками.

Директорка з питань освіти шкільної ради Торонто Колін Рассел-Роулінз сказала, що вчителі та батьки помічають низку тривожних поведінкових ознак у дітей, які дедалі більше часу проводять у соцмережах.

Не можна заперечувати вплив соціальних мереж на сучасну молодь у школі. Це призводить до поширених проблем, як-от неуважність, відстороненість від спілкування, кіберзалякування, швидка ескалація агресії та проблеми з психічним здоров’ям. Ми закликаємо вжити заходів для пом’якшення цієї шкоди та зробити пріоритетом психічне здоров’я та академічні успіхи нашого майбутнього покоління.

Позивачі – а це Шкільна рада Торонто, Шкільна рада регіону Піл, Рада католицьких шкіл Торонто та Шкільна рада Оттави-Карлтона – вимагають у відповідачів відшкодування збитків на понад 4 млрд канадських доларів ($2,9 млрд) за порушення навчального процесу та системи освіти. Якщо шкільні ради програють у суді, жодних гонорарів їхні адвокати не отримають.

Прем’єр-міністр провінції Онтаріо Даг Форд назвав цей позов «нісенітницею». Адвокати позивачів – іншої думки.  Данкан Ембері, юрист фірми, що представляє шкільні ради, каже, що існує реальна проблема залежності від створених Meta алгоритмів, і що компанії свідомо розробили свої продукти так, щоб максимально збільшити час, який молодь проводить у соцмережах, розплачуючись за це власним здоров’ям та добробутом.  

Літературний редактор.

Коменти