Насильство в інтернеті – попри часом легковажне до нього ставлення – може завдавати не меншої шкоди користувачам обох статей, аніж реальне. Кіберцькування, погрози, мова ворожнечі, знецінення – це зворотний бік позірної онлайн-анонімності; люди просто не бажають приборкувати свою агресію, бо вважають, що все це ніби не навсправжки. Згідно із дослідженням, проведеним Open University, користувачки соцмереж найчастіше стикаються з текстовими погрозами та образами (82 % від усіх випадків онлайн-насильства), і здебільшого це трапляється на платформі Х.   

Оскільки в опитуванні можна було обрати декілька варіантів відповідей, то дані від понад 7 тисяч респонденток розподілилися так: 82 % випадків онлайн-насильства – це погрози й образи в текстовій формі, 33 % – публікація принизливих зображень, 45 % – картинки відверто сексуального характеру (не секрет, що деякі печерні люди, яким до рук випадково потрапив смартфон з Wi-Fi, і досі вважають секс чимось принизливим). Користувачок цькували переважно за їхню стать, гендерну ідентичність та особисті погляди. Найчастіше з кібербулінгом стикаються жінки віком до 25 років, а кожна четверта британка віком від 16 до 34 років зазнала насильства в інтернеті. Жінки активно скаржаться на такі випадки у соцмережах – але рідко звертаються до поліції.

Meta й Snapchat відреагували на це дослідження, заявивши, що вживають заходів для боротьби зі шкідливим контентом та мовою ненависті, яка прямо заборонена правилами соцмереж. Х, платформа Ілона Маска, на запит ЗМІ не відповіла.

Літературний редактор.

Коменти