Міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив, що в місті на базі КНП «Центр ментального здоров’я» побудують госпіталь, де розмістять 3D-принтери для друку протезів для українських воїнів. Восени почнуть встановлювати перші конструкції, завершити будівництво мають до кінця 2024 року. 

У новій лікарні буде окреме відділення для фізичної реабілітації захисників, із розширеними можливостями клінічних досліджень. Досвід створення реабілітаційного відділення переймають у лікарень США, зокрема, у медзакладу міста Бенсалем (штат Пенсильванія) який спеціалізується на ортопедичному напрямі. Протези, видрукувані на 3D-принтерах, відповідатимуть усім клінічним нормам для такої продукції, і слугуватимуть не менше, аніж звичайні. Принтерами бучанський шпиталь забезпечить громадська організація «Ukraine Focus», а за сприяння американської медкорпорації Northwell Health там працюватиме ще й навчальний центр для медперсоналу.  

Згідно з угодою, укладеною зі США, в Україні мають побудувати чотири такі шпиталі. Місця розташування ще трьох наразі невідомі – це визначатиме міністерство охорони здоров’я.

Літературний редактор.

Коменти