Компанія OpenAI відкрила миттєвий доступ до ChatGPT без потреби в реєстрації або входу в обліковий запис, назвавши це наступним кроком у місії «зробити інструменти типу ChatGPT широко доступними, щоб люди могли відчути переваги ШІ». Анонімні користувачі працюватимуть з моделлю GPT-3.5. Система дозволяє почати розмову з чатботом без жодних вхідних даних. Кнопки реєстрації та входу так само доступні біля діалогового вікна – бо неавторизовані користувачі не зможуть зберігати та переглядати історію чатів і ділитися діалогами; також їм недоступні голосові розмови та персональні інструкції.   

Утім, компанія зазначає, що користувачі, які не увійшли в систему, потенційно можуть створювати нові загрози – тому, щоб захистити їх від самих себе, вжито деяких додаткових заходів – зокрема, блокуватимуться запити та генерації «у ширшому діапазоні категорій». Про який саме діапазон і категорії йдеться, наразі невідомо. Однак анонімний користувач зможе вимкнути в налаштуваннях збір даних зі своїх розмов із ChatGPT. Для цього слід натиснути на маленький знак питання праворуч від текстового поля внизу екрана, обрати «Налаштування» і вимкнути опцію «Покращити модель для всіх».  

За даними OpenAI, понад 100 млн осіб у 185 країнах щотижня використовують ChatGPT «для навчання, пошуку творчого натхнення та отримання відповідей на питання». Цей крок зробить ШІ-інструмент компанії ще доступнішим для широкого загалу – тож судові претензії Маска до OpenAI щодо «зради» некомерційної місії ШІ довести буде ще важче. Як тобі таке, Ілоне?

Літературний редактор.

Коменти