14 жовтня 2025 року Microsoft припиняє підтримку Windows 10. Користувачам, які все ж таки захочуть користуватися 10-ю версією ОС Windows, доведеться за це заплатити. Платитимуть вони щороку, і щороку вдвічі більше.

Для кожного пристрою, де встановлена Windows 10, і яким планують користуватися після завершення терміну підтримки, треба буде придбати ліцензії ESU. Вже відомі тарифи для компаній – $61 за перший рік (до 5 пристроїв з Win10), $122 за другий, і $244 за третій. Компаніям, які використовують для оновлення хмарне рішення Microsoft, наприклад, Intune або Windows Autopatch, належить знижка 25 %. Ціни для звичайних користувачів наразі невідомі, зате школи отримають ліцензію фактично задарма – $1,  $2 та $4 за перший, другий та третій рік відповідно.

Після випуску Windows 10 минуло вже майже 9 років, а 69 % користувачів мають на своїх пристроях саме цю версію ОС. Очевидно, що така несподівана новація покликана прискорити перехід на Windows 11, однак мільйони комп’ютерів не можуть оновитися до цієї версії ПЗ через суворіші вимоги до апаратного забезпечення та посилення безпеки останньої ОС від Microsoft. Windows 11 підтримується лише на ЦП, випущених з 2018 року, і на пристроях, які підтримують чипи безпеки TPM. У користувачів такий добровільно-примусовий перехід на Windows 11 вже викликав хвилю обурення.

Літературний редактор.

Коменти